top of page
1K0B9498.jpeg

NİLÜFER ORMANLI KİMDİR?

Ses Kaşifi, besteci ve şarkıcıdır.Türkiye’nin ilk kadın elektronik müzik bestecilerinden biri olarak, sahne performansları gerçekleştirmiş, video, film ve tiyatro müzikleri üretmiştir.

Doğaçlama müzik alanında 25 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır.İnsan sesi ile deney ve keşif yolculuğu çocuk yaşlardan beri devam etmektedir.

Erken dönem kompozisyonlarında psikoakustik ilkelerini araştırmış, ilerleyen dönemlerde gerek modern gerek kadim teknolojiler yoluyla ses frekansları ve müziğin etkilerini araştırmaya devam etmiştir.​

2000’lerin başından itibaren arayışları onu Yoga Nidra, Somatik çalışmalar, Mindfulness, Yoga, Beden terapileri, Masaj, Dans, Sanat terapisi, Ses ile Şifa Uygulayıcılığı, Hikaye anlatıcılığı gibi disiplinleri ciddiyetle öğrenmeye ve uygulamaya teşvik etmiştir. Tüm bu arayış ve öğrenim süreçlerinin entegrasyonu sonucunda, içsel yaşamının temelleri kurulmuş ve buradan hareketle “Ses Kaşifleri” ve “SoNiCeLab” topluluk projeleri doğmuştur. Bu oluşumların etrafında saygı ve sevgiyle, sürekli bir gelişim ve merakla öğrenmeye, öğretmeye ve yaratmaya devam etmektedir. Çalışmalarında derin dinleme yetilerinin keşfi ve geliştirilmesi merkezi bir öneme sahiptir.​

Ses Kaşifleri Temelleri ve Vizyonu

Ses Kaşifleri bir topluluk olarak temellerini 2018 yılında attı. 

Yıllar süren kompozisyon, müzik yaratım ve üretim süreci, spiritüel sorgulama, keşif, öğrenme, deneyim ve sentezin sonucu olarak ilhamla doğdu. 

SoNiCeLab

Ses ve Titreşimi Merkeze alarak, oyun, keşif ve ilmin ekseninde yüzyüze ve online eğitim ve deneyimler platformu.

Dayanışma, beraber büyüme ve gelişmeyi hedefleyen platformun kurucuları Cenk Sarkuş ve Nilüfer Ormanlı.

 

bottom of page